Direktor Kuprešaković primio u posjet specijalnog savjetnika za policijske agencije EUFOR-a
Direktor Granične policije Bosne i Hercegovine Mirko Kuprešaković primio je u posjet specijalnog savjetnika za policijske agencije EUFOR-a i kapetana francuske žandarmerije Fabricea Grutera, 9. januara 2025. godine u sjedištu Granične policije BiH u Sarajevu.
Direktor Kuprešaković je iskazao zadovoljstvo i dobrodošlicu specijalnom savjetniku za policijske agencije EUFOR-a Gruteru u Graničnu policiju BiH te prezentirao organizaciju, funkcioniranje i nadležnosti, kao i rezultate Granične policije BiH, ujedno ga informišući i o aktuelnim projektima.
Na sastanku su razgovarali i o stanju na bh. granici i aktivnostima Granične policije BiH u sprečavanju nezakonitih migracija i drugih oblika prekograničnog kriminala, prilikom čega su razmijenili informacije i iskustva iz navedenog područja.
Sagovornici su dosadašnju saradnju Granične policije BiH i EUFOR-a ocijenili uspješnom te su, na kraju sastanka, usaglašeni modaliteti nastavka saradnje i zajedničke aktivnosti u narednom periodu.
Kuprešaković i Gruter razgovarali o saradnji